Миризливките, нападащи културите от семейство Тиквови, обикновено снасят яйцата си през юли. Тези големи кафяви насекоми създават сериозни неприятности. Безчинстват върху тиквички,... Прочети повече »
Много често завръзите на краставиците, отглеждани в оранжерия или на открито, пожълтяват и опадат. Това обикновено е свързано с няколко проблема, които – както поотделно, така... Прочети повече »
Копърът е популярно едногодишно тревисто растение от семейство „Сенникоцветни“, употребявано за подправка на много ястия и за здравословни цели. Градинарите често засяват... Прочети повече »
Паякообразните акари предпочитат горещо и сухо време. Те могат да попаднат в оранжерията или градината чрез разсада или от съседни заразени растения. Разпространяват се много бързо... Прочети повече »
Много често по плодовете на пипера се появяват пукнатини, които не само влошават външния вид на чушките, но понякога може да повлияят на вкусовите качества и трайността им. Причините... Прочети повече »
Брашнестата мана, известна още като бяла мана, е гъбично заболяване, което засяга листата, стъблата и плодовете на краставиците. То води до значително намаляване на добивите, влошаване... Прочети повече »
Най-важното време в грижите за ягодите не е пролетта, както много градинари смятат, а лятото – след прибиране на реколтата. Необходимо е да се извършат няколко агротехнически... Прочети повече »
Доматите са най-уязвими в период на цъфтеж и формирането на завръзите. При дефицит на хранителни вещества – макро- и микроелементи, пораженията върху реколтата може да се окажат... Прочети повече »
Резултати от проучване на холандски учени показват, че използването на различни видове компост открива перспективи за по-устойчиво отглеждане на оранжерийни култури. Компостът е... Прочети повече »
Ако искаме да получим добра реколта от доматите, ще бъде необходимо да ги подхранваме правилно и навреме. Има много дебати и препоръки за това – кога, как и с какво да ги подхранваме.... Прочети повече »
Тиквичките се считат за непретенциозна култура, но не винаги отглеждането им е безпроблемно. Те се развиват бързо и започват да плододават рано, което може да продължи до есента.... Прочети повече »
Листата на краставиците са своеобразна „лакмусова хартия“, чийто външен вид помага да се определи – от какво имат нужда растенията. Ако те са променили цвета си,... Прочети повече »