Начало » Новини » Страната
27.09.2022 г.

За целия летен сезон по морето са затворени само 3 обекта за хранене

Откритите храни за унищожаване са едва 172 килограма
За целия летен сезон по морето са затворени само 3 обекта за хранене

Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) извърши 1736 засилени проверки в обекти за търговия на дребно с храни, подвижни, временни и сезонни обекти, обекти с дейност кетъринг, заведения за обществено хранене, включително намиращи се в хотелски комплекси и туристически обекти, предлагащи услугата „all inclusive“, на териториите на областите Варна, Бургас и Добрич. Проверките бяха извършени между 1 юни и 15 септември включително по повод летния туристически сезон по морето.

От извършените 1736 проверки 72 са по сигнали и жалби на граждани.

Възбранени и насочени за унищожаване са 135 килограма храни от животински произход поради липса на етикети или с изтекъл срок на годност, както и 37 кг храни от неживотински произход поради неспазване на указаните от производителя условия или с изтекъл срок на годност. Издадени са 3 заповеди за спиране на цялата дейност на обекти без регистрация по Закона за храните, както и 29 акта и 151 предписания за лоша хигиена, неспазване на изискванията относно етикетиране на храни, за храни с изтекъл срок на годност, несъответствия по сграден фонд и други.

При проверките инспекторите от „Контрол на храните“ са акцентирали на коректното етикетиране на предлаганите млечни продукти в проверяваните обекти и извършване на проследимост на техните доставчици, както и дали са осигурени подходящи условия за измиване и дезинфекция на работния инвентар, подходящо работно облекло и лични предпазни средства. В обектите за обществено хранене е извършвана проверка дали работещите лица притежават редовно заверени лични здравни книжки.

За целия летен сезон по морето са затворени само 3 обекта за хранене
4544
 

Последни материали
Виж
Прогноза за времето
До четири дни не се очакват гръмотевици
ДФЗ преведе 3 млн. лева на памукопроизводителите за Кампания 2024
До 9 юни ДФЗ ще изплати финансовата помощ
Още ден се заявява подпомагане за зимни пръскания в овощните градини
Реално с9траната ни не прилага правото на ЕС
Канонада от съдебни искове на Еврокомисията срещу България
Становища срещу промени в две наредби
От WWF алармират за опасност от застрояване на една пета от горите
Позиция
Copa и Cogeca приветстват визията на Европарламента за ОСП след 2027 г.
Свързани материали
Виж
БАБХ призовава за стриктно спазване на мерките срещу шап
Европа е изправена пред най-тежката епидемия от шап от началото на века
Доклад на Синор.БГ
Какво се случи в земеделието през седмицата
БАБХ: Агнешкото задължително да се продава със страна на произход
В справка, поискана от депутати, агенцията посочи почти три пъти по-голям брой на овцете и козите у нас
След публикация на Синор.БГ БАБХ се поправи и извини
БАБХ провежда информационна кампания за земеделски стопани за черната златка
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини