Начало » Важно за фермера » Животновъдство

Бозуков обеща 2 милиона лева допълнително на говедовъдите и овцевъдите

От разпределение на неусвоен финансов ресурс
Синор.БГ / 26.09.2021 г.
Бозуков обеща 2 милиона лева допълнително на говедовъдите и овцевъдите

Снимка: МЗХГ

Говедовъдите и овцевъдите ще получат допълнителни 2 млн. лева, заяви министърът на земеделието, храните и горите проф. д-р Христо Бозуков при официалното откриване на Националния събор за опазване на местните български селскостопански породи животни в Калофер. Бозуков уточни, че средствата ще бъдат насочени към отрасъла, след като е било направено разпределение на неусвоен финансов ресурс.

Той увери фермерите, че министерството продължава да търси пазари както за живите животни, така и за продуктите от тях, тъй като говедовъдството и овцевъдството са чувствителни сектори. „Затова те бяха включени в COVID мярката, за която с актуализацията на държавния бюджет осигурихме 70 млн. лева“, изтъкна министърът.

Той установи, че изложението се обръща все повече към потребителите, и поради тази причина продължава и подпомагането от страна на държавата на подобни мероприятия. „Целта ни е да развием късите вериги на доставка като добра и търсена възможност“, подчерта Бозуков.

Той смята, че настоящият период е изпълнен с предизвикателства. „Ще трябва да ги преодолеем заедно, за да направим нашето земеделие, в това число и животновъдството, по-конкурентоспособно и екологично ориентирано. За мен като министър на земеделието и храните е много добър показател, че потребителите все повече търсят традиционния вкус и качество, както и продуктите от екологично чисто производство. Породите, които отглеждате, дават именно такива, бих казал, уникални млечни и месни продукти“, коментира министърът.

Съборът се провежда за шестнадесети път под мотото „Да запазим заедно българското” в местността „Паниците“ край Калофер. На специално организиран пазар гостите ще се запознаят не само с нивото на развъдната дейност и характеристиките на породите, но и с продукти, получени от тези видове животни.

Бозуков обеща 2 милиона лева допълнително на говедовъдите и овцевъдите
9481
 

Последни материали
Виж
Млечната продукция е лидер с 96 на сто, месната е на опашката с едва 4 на сто
Расте делът на преработените продукти в селскостопанския износ от Украйна
Разследване за източника на заболяването сочи към незаконна дейност
Чумата по дребните преживни животни се добра и до Хърватия
С 45 стоки от базовата потребителска кошница и най-търсените родни продукти
В понеделник откриват официално магазин за хората в Куклен
Като спасителене пояс за малките производители без подкрепа от държавата
Поредно изложение събра в Ямбол фермери и занаятчии от югоизтока
Българският ветеринарен съюз отбелязва 14 декември – Деня на ветеринарномедицинските специалисти
Оставката притесни фермерите
През седмицата: Такова магаре имаме, такова ще си яздим
Свързани материали
Виж
Турция инвестира 54,5 млн евро в защита на местните породи и развитие на животновъдството
Кампания
Засилен интерес към биологичното животновъдство в Ямболско
В Комисията по земеделие
Биозаплахите в животновъдството на фокус в парламента
Полша увеличава помощта за младите фермери на 70 000 евро – повече средства за животновъди
Нодуларният дерматит по говедата продължава да се разпространява във Франция
ФАО обяви серия от инициативи след световната конференция по животновъдство
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини