Начало » Новини » Страната

ДФЗ предприема мерки за подобряване на дейността и прозрачността

Всеки петък вече ще бъде ден на отворените врати за бъдещи бенефициенти
Синор.БГ / 27.06.2021 г.
ДФЗ предприема мерки за подобряване на дейността и прозрачността

Ръководството на ДФ „Земеделие” изготви План с мерки за подобряване дейността на фонда, наваксване с обработката на забавени проекти по Програмата за развитие на селските райони 2014-2020, както и подобряване на публичността и прозрачността в работата. Планът е одобрен и от министъра на земеделието храните и горите проф. Христо Бозуков.

В документа има набелязани дейности и поставени срокове по прилагане на мерките от ПРСР 2014-2020, като предстои допълване в публичните и частни мерки. Той включва и дейности в Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 и направленията „Селскостопански пазарни механизми", „Инвестиционни схеми за подпомагане", Технически инспекторат", „Краткосрочни схеми за подпомагане", „Директни плащания на площ“ и „Информационни технологии“.

ДФЗ изготвя в момента и ще публикува на уебсайтовете dfz.bg и eufunds.bg „Ръководството на бенефициента”. То е предназначено за всички бенефициенти, които изпълняват договори за безвъзмездна финансова помощ по ПРСР 2014-2020 г. и има за задача да улесни бенефициентите чрез предоставяне на конкретна, синтезирана и систематизирана информация относно техните основни права и задължения, за да се осигури ефективно техническо и финансово изпълнение на договора за безвъзмездна финансова помощ.

В понеделник, 28 юни 2021 г., ДФЗ ще открие нови четири „горещи“ телефонни линии, две от които ще отговарят за дирекция „Договориране“ и две – за дирекция „Оторизация“ към ПРСР. Кандидатбенефициентите ще могат да получат разяснения относно проектите си по телефона, а всеки петък за тях ще бъде „ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ“ в ДФЗ.

Планът с мерки за подобряване дейността и прозрачността в ДФЗ е публикуван на официалния уебсайт на ведомството.

ДФЗ предприема мерки за подобряване на дейността и прозрачността
10546
 

Последни материали
Виж
ФАО: Пазарите на зърнени култури остават добре снабдени, но има несигурност
САЩ върнаха пълномасленото мляко в училищните програми за хранене
Оптимална схема за засаждане на краставиците на открито
Иван Палигоров е назначен за заместник-министър на земеделието и храните
Закупени са 50 000 тона при планирани 60 000 с доставка до 3 август
Соевият шрот поскъпна рязко на международния търг в Южна Корея
Рапицата обаче засега не го усеща, а за пролетната сеитба се оказа добре дошъл
Сухият април се отрази зле на есенното зърно във Великобритания
Свързани материали
Виж
Кандидатите искат 3 пъти повече пари от бюджета
Над 3000 проекта за инвестиции в земеделски стопанства са оценени
За по-голяма прозрачност
От днес всеки фермер ще може да вижда какви субсидии и интервенции са изплащани
ДФЗ
До 22 май канидатствате за помощ в борбата с черната златка
Разследват измама с евросредства за млади фермери в Румъния
Изплатени са 3,2 милиона евро за пропаднали площи, вижте ставките
Общо до 42 948 000 евро ще получат през 2026 г. свиневъдите и птицевъдите по схемите за хуманно отношение
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини