Начало » Новини » Страната

Цената на царевицата на търга в Турция надхвърли 400 долара за тон

По непотвърдена информация покупките са свити до 300 000 тона
Синор.БГ / 29.03.2022 г.
Цената на царевицата на търга в Турция надхвърли 400 долара за тон

Държавният Турски съвет по зърното (TMO) е закупил на 2 търга общо 300 хил. тона царевица на средна цена 423,1 долара за тон C&F, съобщи електронното издание АПК-Информ, като се позова на непотвърдена информация от сови източници сред участниците на пазара. Първоначалните намерения, обявени от съвета, бяха за покупката на 500 хил. тона царевица. Обяснението за разликата може да е в много по-високите цени – с около 115 долара за тон – в сравнение с предишния търг, проведен преди месец и половина, когато бяха закупени планираните 325 хил. тона царевица за около 310 долара за тон.

Според условията на настоящия търг доставката на зърнената култура в пристанищата на Турция трябва да бъде осъществена между 8 април и 5 май.

Най-ниските удовлетворени оферти на търга са на безспорния победител в търга Viterra за 2 партиди, всякя от 50 хил. тона царевица, за пристанищата Мерсин и Искендерун на цени съответно 400,87 долара и 407,87 долара за тон. В Бандърма Kibar и ADM ще доставят по 25 хил. тона на еднаквата цена от 419,80 долара за тон. Erser и Ameropa ще осигурят също по 25 хил. тона за Измир на цени съответно 420,90 и 421 долара за тон C&F. Erser ще достави и още толкова и в Самсун за 427,80 долара за тон, а Ameropa – по една партида от 25 хил. тона за Дериндже и Текирдаг срещу съответно 430,50 долара за тон и 433,50 долара за тон. Най-високата удовлетворена оферта на търга е на компанията Yayla Agro – отново 25 хил. тона за Дериндже за 449 долара за тон.

Цената на царевицата на търга в Турция надхвърли 400 долара за тон
8147
 

Последни материали
Виж
Признаци и решения
Защо корените на дърветата излизат на повърхността?
Директорите са получили по близо 20 хил., а началник отделите 18 хил.
ДФ „Земеделие“: Висшето ръководство си е раздало годишни бонуси по над 37 хил. лв. годишно
Медиаторът в търговските отношения в селското стопанство на Франция - ключова фигура за балансиране на веригата
Три министерства
Нови правила за действие при навлизане на мечки в села и градчета
В краен случай ще бъде отстреляна
Денонощни патрули търсят мечката, забелязана в Карлово
Натрупаната инфлация за 5 г. е 41,5 на сто
Годишната инфлация стигна 5,3%, месечната е 0,9 на сто
Свързани материали
Виж
Сладко от кестени и ориз от Ипсала вече са с географска защита в ЕС
48 от животните са умрели
Хиляди говеда са блокирани на кораб край крайбрежието на Турция
За стабилизиране на цените на пазара при свитото вътрешно предлагане
Турция вдигна квотите за безмитен внос на царевица и фуражен ечемик
Турция организира 5-ти Международен воден форум в Истанбул на 5 - 6 май 2026 г.
Цените се повишиха спрямо предишния внос с едно изключение
Турция закупи на търг планираните 250 000 тона фуражен ечемик
С днешното плащане компенсациите за измръзвания на турските фермери достигнаха 419 милиона евро
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини