Начало » Новини » Света
15.02.2022 г.

Сърбия спешно купува храни заради кризата между Русия и Украйна

Поръчани са 30 000 тона брашно и по 1000 тона боб и грах
Сърбия спешно купува храни заради кризата между Русия и Украйна

В интервю за сръбската „Първа телевизия” президентът на страната Александър Вучич обяви, че Сърбия спешно купува храни и енергоносители заради кризата между Русия и Украйна. „Има стратегически и тактически теми и когато виждате, че целият свят истерично чака нещо да се случи между Русия и Украйна, не можете да се правите, че не става нищо. Разбира се, главата ви се пръска заради това, че трябва да решите въпроса за закупуването на петролни продукти в големи количества, че е необходимо да намерите пари за онова, което не е предвидено в бюджета. Днес спешно поръчахме 10 млн. килограма сол, 1 млн. килограма боб, още толкова грах, а заради случващото се ще вземем 30 млн. килограма брашно ... Работим по тези въпроси”, каза Вучич.

Наскоро той изрази надежда, че Русия и САЩ ще намерят мирно решение на световната криза. „Смятам, че руснаците и украинците, т. е. руснаците и американците ще намерят взаимоизгодно решение и че то ще бъде мирно. И тогава няма да се притеснявам за нищо: нито за бъдещето на Сърбия, нито за бъдещето на континента”, сподели тогава сръбският президент.

Напоследък от западните държави, както и от Украйна, се чуват твърдения за възможно нахлуване на Русия на украинска територия. Те ожбаче бяха определени от Дмитрий Песков, говорител на президента на Руската федерация Владимир Путин, като безпочвено и неоснователно нагнетяване на напрежението. Песков подчерта, че Русия не е заплаха за никого, и припомни, че всички прехвърляния на руски войски стават на собствената ѝ територия. При това той не изключи вероятността от провокации за оправдаването на подобни изявления и предупреди, че опитите за силово решение на кризата в югоизточна Украйна ще имат възможно най-сериозните последици.

Сърбия спешно купува храни заради кризата между Русия и Украйна
8162
 

Последни материали
Виж
За кампания 2024
Определена е ставката за допълнително подпомагане на младите земеделски стопани
Заподозрени са 40 души
Повече от 200 германски полицаи в акция заради нехуманен превоз на говеда
Решението е публикувано във вестника на ЕС
ЕК санкционира България и още 17 държави за неразрешени субсидии от земеделските фондове
Зърното е качествено, добро и за експорт
Жътва 2025 ще осигури над 6 млн. тона пшеница и 900 хил. т ечемик
Георги Тахов участваше на Съвет в Полша
Иновациите и достатъчен финансов ресурс ще привлекат младите фермери към селата
Откриване на Жътва 2025
Я. Янчев: Установихме голям интерес към две еко-схеми
Свързани материали
Виж
Министерство на регионалното развитие и благоустройството
В пограничните региони със Сърбия ще се финансират нови проекти за 4,6 млн. евро
Проекти се приемат до 11 юни
Във Враца се провежда бизнес форум за партьорства между България и Сърбия
МВнР препръчва на българите да не ходят в Сърбия в събота и неделя
Средствата се осигуряват от Програма ИНТЕРРЕГ VІ-А
Микро, малки и средни предприятия по границата със Сърбия ще получат 5,6 млн. евро за модернизация
Отменена е и временната забрана за доставките на пелети от чужбина
Сърбия свали предсрочно ограниченията върху вноса на растителни масла
Още 6 страни от ЕС са върнали сръбски партиди само от началото на годината
Италия не допусна внос на соя от Сърбия заради високи нива на афлатоксини
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини