Начало » Новини » Света

В украинска птицеферма загинаха 600 000 кокошки

Подозренията са за птичи грип въпреки оправданията с аварийно спиране на тока
Синор.БГ / 06.05.2020 г.
В украинска птицеферма загинаха 600 000 кокошки

Масова смърт на кокошки бе регистрирана в птицефермата „Кременчугская птицефабрика”, намираща се в село Потоки на украинската Полтавска област, съобщи местната телевизия „1+1”. Според директора на птицефермата са загинали около 600 хил. птици, като предварителните оценки сочат, че причината е в аварийно спиране на тока в трансформаторната подстанция на територията на предприятието, довела до спиране на вентилационната система.

От Държавната служба на Украйна за безопасност на храните и защита на потребителите обаче са взели проби за установяване на точната причина за гибелта на кокошките, а около птицефермата е въведена 10-километрова карантинна зона. Началникът на Кременчутското градско управление към Главното управление на Държавната служба на Украйна за безопасност на храните и защита на потребителите Олег Назарец пък съобщи, че забранил търговията с готови хранителни продукти, произведени в птицефермата – яйца, фуражи , пилешко месо и продукти от преработката му. На свой ред кметът на Кременчуг Виталий Малецкий посъветва жителите на района да купуват пилешко на занижени цени. „Защото може да се стигне до появата му по пазарите в града, на нелицензирани пазари, до продажби от автомобили или кой знае още как”, подчерта Назарец.

От телевизията припомнят, че наскоро във Виницка област на Украйна при регистриране на огнище на птичи грип бяха умъртвени 108 688 кокошки.

В украинска птицеферма загинаха 600 000 кокошки
13095
 

Последни материали
Виж
МЗХ предлага да се удължи срокът за прием на заявления по интервенцията „Инвестиции в земеделските стопанства“
Обзор на зърнения пазар от Софийска стокова борса
Заупени са общо 200 000 тона с доставка в края на юни и началото на юли
Фуражната царевица поскъпна в Южна Корея в частна сделка и на търгове
Скоро трябва да стане ясно и дали ставката за рапицата ще се понижи рязко
Китай премахва митата върху вноса на грах и рапичен шрот от Канада
Отличници са ечемикът и твърдата пшеница, при меката ръстът вече е 10 на сто
Износът на зърно от ЕС нарасна с близо 20 на сто спрямо миналия сезон
Мартенски дни на отворените врати в Оптиком в Добрич и Разград
Свързани материали
Виж
Над половината доставки са за ЕС, загубени са традиционните пазари без Молдова
Войната срина износа на брашно от Украйна до 20-годишно дъно
Доставките за Полша обаче са нараснали до рекординте нива от 2022 година
Слабата миналогодишна реколта натисна износа на малини от Украйна
Според ресорния заместник-министър това не било необичайно напоследък
Жътвата на царевицата в Украйна най-вероятно ще ... приключи през март
Цените на слънчогледа в Украйна продължават да се покачват
Споменават се и сделки с френско зърно на близки ценови нива
В Украйна вървят слухове за поне 2 закупени партиди пшеница от Египет
Опасенията относно щетите по есенниците от ниските температури в Украйна и Русия намаляват
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини