Начало » Пазари » Зърно

Фуражната царевица поскъпна в Южна Корея в частна сделка и на търгове

Заупени са общо 200 000 тона с доставка в края на юни и началото на юли
Синор.БГ / 28.02.2026 г.
Фуражната царевица поскъпна в Южна Корея в частна сделка и на търгове

Клонът в Бусан на Южнокорейската асоциация на производителите на фуражи (KFA) е закупил в частна сделка 65 хил. тона фуражна царевица с произход от САЩ, страните от Южна Америка или ЮАР, съобщиха международни информационни агенции, като се позоваха на свои източници сред европейските търговски кръгове. Ако обаче зърното пристига от американските пристанища на Мексиканския залив или ЮАР, ще бъдат доставени само 55 хил. тона.

Царевицата е закупена от компанията Columbia Grain International за 245,40 долара за тон C&F плюс 1 долар на тон за разтоварване в резервно пристанище. За сравнение – в последната частна сделка, сключена за фуражна царевица в Южна Корея преди седмица, бе договорена доставката отново на 65 хил. тона за 244,95 долара за тон C&F плюс 1,50 долара на тон за разтоварване в резервно пристанище, а на търгове в страната също през миналата седмица бяха закупени 132 хил. тона на цени между 244,99 долара за тон C&F плюс 1,50 долара на тон за разтоварване в резервно пристанище и 245,97 долара за тон C&F плюс 1,25 долара на тон за разтоварване в резервно пристанище.

Доставката на царевицата от настоящата частна сделка се очаква около 30 юни.

Междувременно южнокорейската компания Major Feedmill Group (MFG) закупи на международен търг 135 хил. тона фуражна царевица при планирани 210 хил. тона отново с произход от САЩ, страните от Южна Америка или ЮАР.

Закупени са 2 партиди, като първата от 68 хил. тона ще бъде осигурена от компанията Cargill за 250,55 долара за тон C&F плюс 1,50 долара на тон за разтоварване в резервно пристанище с доставка до 10 юли, а втората от 67 хил тона – от компанията Mitsui за 251,23 долара за тон C&F плюс 1,50 долара на тон за разтоварване в резервно пристанище с доставка до 1 юли. За сравнение – на международния търг за фуражна царевица в Турция, проведен през седмицата, бяха закупени за внос 50 хил. тона на цени 243,40-243,90 долара за тон CFR.

Фуражната царевица поскъпна в Южна Корея в частна сделка и на търгове
2070
 

Последни материали
Виж
Агростатистика за 2023 г.
В страната се напояват 758 200 декара, дъждуването заема най-малко площи
Антракс е установен във ферма с биволи в село Черногор
Пазарът на зехтин през 2026 г.: производство над 3 млн. тона и високи цени в Европа
Ефектът на светлината върху формирането на цветове при доматите
Програма на „Прогресивна България“ - втора част
Новата власт ще спира виртуалните стада и субсидиите без реални животни
Скок в цените на горивата и торовете в Германия – какво означава за фермерите
Свързани материали
Виж
Закупени са планираните 12 000 тона с доставка между 27 април и 22 май
Нерафинираното слънчогледово масло поскъпна на търга за внос в Турция
Подписват дългосрочни споразумения
Как британски търговци решиха да помогнат на местни фермери
Доставката до пристанището Мерсин е планирана между 27 април и 22 май
Турция обяви търг за 12 000 тона нерафинирано слънчогледово масло
Намаляват износът и вносът
Търговският излишък на храни в ЕС се увеличи до 3.2 млярда евро
В частни сделки и на търгове са договорени значителни количества
Южна Корея използва спада на цените за покупки на пшеница и царевица
Въпреки това пак е договорено под половината от планираното количество
Фуражния ечемик излиза все по-евтино на Йордания на търговете за внос
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини