Начало » Важно за фермера » Животновъдство
28.04.2025 г.

От БАБХ не знаят за протест на овчари, които бойкотирали техни разпоредби

Шапка невидимка
От БАБХ не знаят за протест на овчари, които бойкотирали техни разпоредби

sinor.bg

Родопски овчари от района на Велинград били организирали днес протест от 13,30 часа в София, за който ни съобщиха от ръководството на друга браншова организация - на Националната асоциация на млекопреработвателите (НАМ). Информацията беше разпратена днес до всички медии, но без да обясняват точния повод за онзи протест, който не е ясно дори точно къде се провежда.

Проблемът е, че за да информираме читателите, че някой протестира, би трябвало на посочените телефони за обратна връзка с НАМ, някой отговорен служител да вдигне и да отговори на журналистите. Опитите ни за връзка обаче останаха безуспешни.

И понеже не само синор.бг, но и останалите колеги не успяха да разберат защо неизвестни животновъди са недоволни от протест, който не е ясно кой, защо и къде го организира, попитахме в БАБХ дали те са издавали в последния месец нови предписания към овцевъдите от Велинградско. Защото в позицията на млекопреработвателите пише, че овчарите от Велинград не изпълнявали предписания на ветеринарните власти.

От БАБХ съобщиха, че от лятото на миналата година, когато заради чумата по овцете имаше бойкот от страна на фермери от Велинград, не са издавали нови мерки, които се бойкотират. От агенцията не бяха чували също и за протести от овцевъди от Велинградско и региона. И понеже очевидно има проблем между преработвателите и животновъдите, много молим за разяснение от НАМ.

От БАБХ не знаят за протест на овчари, които бойкотирали техни разпоредби
15082
 

Последни материали
Виж
ССА се нуждае от разширяване на научния състав и дигитализация на научната инфраструктура
Институциите на България и Румъния обсъдиха мерки срещу комарната популация по река Дунав
До април 2025 г. по програмата са разплатени 79.8% или 3 027,06 млн. евро
Плащанията по ПРСР 2014 – 2020 г. ще приключат до края на годината
ДФЗ изплати още 166 млн. лева по ОПДУ за Кампания 2024
Сключени са 15 сделки
Горски предприятия продават имоти - от комплекс Жребчево до терен във „Велики Преслав“
Навреме
Засаждане на доматите на постоянно място
Свързани материали
Виж
Подкрепа за Георги Тахов
Земеделски браншовици и организации обещават протести, ако политици спрат Законопроекта за агрохранителната верига
Принудени са да съкращават площите
Оризопроизводителите готвят протест заради дефицита на поливна вода
МВнР препръчва на българите да не ходят в Сърбия в събота и неделя
Декларация, изпратена днес до парламента и МС
Готвят протести в земеделските служби с искане за 30-процентно увеличение на заплатите
С искане за мораториум върху строежа на ветрогенератори на земеделски земи
Протести на пчелари блокират за 2 часа автомагистралите Хемус и Тракия
Гръцките фермери утре са в Атина на преговори, чакат ги няколко министъра
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини