Начало » Новини » Страната

Петте интересни дни от изложението АГРА 2025 в Пловдив

Предстоящо
Синор.БГ / 17.02.2025 г.
Петте интересни дни от изложението АГРА 2025 в Пловдив

sinor.bg

От днес до 22 февруари в Пловдив ще се проведе поредното селскостопанско изложение АГРА 2025, което през последните години се организира успоредно с изложенията за храни ВИНАРИЯ и ФУДТЕХ. В продължение на пет дни близо 530 български и чуждестранни производители и вносители на техника, семена, препарати за растителна защита и други суровини за производството на храни ще представят актуалните си продукти. За пореден път акцентът пада върху иновациите в земеделието, животновъдството и хранителната индустрия.

Броени дни преди началото на Кампанията за директните плащания деловата програмана на АГРА включва интересни презентации от Националната служба за съвети в земеделието (НССЗ), насочени към фермерите. Още на 18 февруари от 13,30 до 16,30 часа се организира семинар, посветен на дейностите на НССЗ през 2025 г., като особен акцент ще падне върху възможностите за финансиране и развитие на Системата за знания и иновации в земеделието.

На 19 февурари от 9,30 до 13 часа може да посетите друг форум за „Добрите земеделски практики и примери от България и Европа в областта на климата, почвеното здраве и намаляване на риска от използване на продукти от растителна защита.

През петте дни на изложението ще бъде организиран и конкурс “Изборът на потребителя”, с дегустации и награди, които ще бъдат обявявани в последните часове на всеки един от дните по време на изложението.

На 19-и и 20 февруари ще има два форума, посветени на биологичното земеделие. Първият е на 19-и от 10 до 14,30 часа - конференция на тема „Биологичното земеделие - решения за преодоляване на прояви на засушавания и интензивни валежи“. На 20 февруари, от 93,30 до 13 часа в зала „България“ ще бъде IX-та национална конференция “Биологичното земеделие в страната“.

На 19 февруари в палата 8, фоайе ЮГ от 11 до 14 ч. ще има представяне на „Съвременните технологични решения при блоковите оранжерии“. От 13 до16 часа в палата 7 специалисти от Селскостопанска академия ще проведат семинар за „Научните изследвания и обществото – гражданска и отворена наука в Селскостопанска академия“.

На 19 февруари от 17 часа ще се проведе награждаването на победителите в Международните дегустации и конкурсите: ”Златен ритон” и „Енолог на годината“ - зала “Пловдив“ и фоайето на Конгресен център.

На 20 февруари от 13 до 17,30 часа в цала „България“ очаквайте земеделски форум на тема “Агроиновации и тенденции - иновации и устойчиви праткики в агробизнеса“.

На 21 февруари, от 9 до 17,30 часа ще се организира Националната научно-практическа конференция с международно участие „Актуални проблеми на хранително-вкусовата индустрия според най-съвременните изисквания на българската и европейска нормативна уредба” - зала „Пловдив“ в Конгресния център.

Петте интересни дни от изложението АГРА 2025 в Пловдив
8630
 

Последни материали
Виж
Притеснява го черната златка
Череши още на 1 май: Оранжериен производител в Пловдивско изпреварва сезона
Проби показват разреждане на посевите с пшеница и ечемик на места
Есенниците в Украйна излизат от зимата на студено и с неравномерна влага
Речните нива в страната се стабилизират след обилните валежи
Значимите язовири са пълни над 75 на сто без неконтролируеми преливания
След приключването на 17-месечно антидъмпингово разследване
Китай понижи рязко ставката на митото върху вноса на рапица от Канада
Предприети са мерки за пресичане на разпространението на заболяването
Откриха огнище на птичи грип при патици-мюлари в Хасковско село
Въпреки това са закупени близо 800 000 тона при планирани над 650 000
Хлебната пшеница поскъпна на международния търг в Саудитска Арабия
Свързани материали
Виж
Седмицата на земеделците
Двама зам. министри на земеделието откриха изложението АГРА 2026 в Пловдив
От 17-и до 21 февруари
Седмицата на АГРА 2026 започва в Пловдив, с участието на 650 фирми
Пловдив - център на селското стопанство
Биотемите на АГРА 2026: национална конференция и биоинкубатор
Предстоящо
Два ключови форума по време на АГРА 2026 в Пловдив
Комисарят Хансен на Биофах
Европейските награди за биопроизводство са отворени за номиниране до 26 април
От 12 до 15 часа
Музика и гозби на открито ще съпътстват изложението Агра
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини