Начало » Важно за фермера » Пчеларство

Откриват празника на пчелните продукти в Плевен

Събитията продължават до 39 ноември
Синор.БГ / 28.11.2024 г.
Откриват празника на пчелните продукти в Плевен

Днес от 15 часа в Плевен откриват Празника на пчелните продукти, съобщи Българското национално радио. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала „Катя Попова" мед, пчелни продукти, природна козметика. Изложението ще продължи до 30 ноември.

Организатори на събитието са Областният пчеларски съюз и кооперация „Плевен Мед 2023" с подкрепата на община Плевен. Инициативата е под патронажа на кмета д-р Валентин Христов.

Празникът на пчелните продукти в Плевен е възстановен след 15-годишно прекъсване и от днес започва второто му издание.

Основна цел е да заострим вниманието върху пчелните продукти, тъй като продължават да са много ниски консумацията и интересът към тях у нас в сравнение със съседни и европейски страни, обяви доц. Юлиян Станчев, председател на областния пчеларски съюз.

Станчев определя годината като „тежка, дори бедствена" по отношение на добивите на пчелен мед. И съветва: по лъжичка мед сутрин и вечер!

Програмата на празника в Плевен включва и лекции, подготвени от специалисти по пчеларство от Словения. Лекциите ще бъдат в зала „Катя Попова" на 30 ноември с вход свободен. Едната от тях е посветена на апитерапията, другата – на апитуризма в Словения, а третата – на пчеларството в словенските детски градини и училища, уточнява Станчев.

Акцент в Празника на пчелите е Европейската медена закуска. Тя ще се състои на 30 ноември, събота, в 8.30 часа в зала „Катя Попова". След това ще има детска пчеларска работилница.

Откриват празника на пчелните продукти в Плевен
4396
 

Последни материали
Виж
Създаден е EURice Alliance – новият алианс на страните производителки на ориз в ЕС
Дини и картофи поевтиняха с над 10%
Годишна инфлация 5,3%! Краставици и пипер най-силно поскъпнаха
Мащабна измама със земеделски еврофондове – глоба и забрана за участие
Декларация
Животновъди категорично искат отмяна на ваксинацията по овцете
По-високи субсидии и нови стимули за турските фермери до 2027 г.
БАБХ - фитосанитарен доклад
Тежка суша: Между половин и 1 метър под повърхността на почвата липсва влага
Свързани материали
Виж
Заедно с преопаковани препарати и такива с изтекъл срок на годност
В Плевенско откриха забранени продукти за растителна защита
Градове и села в страната ще получават питейна вода от държавния резерв
Срещи с бранша
С нови площадки ще бъдат защитени 230 000 ха земи на изток от Плевен
Решения на Министерския съвет
Държавно предприятие ще стопанисва язовир в Плевенско
Проекторешението е внесено в парламента
Университетът в Плевен ще разкрие Факултет по ветеринарна медицина
Науката на Института по лозарство и винарство в Плевен допринася за конкурентоспособността на сектора
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини