Начало » Новини » Страната

Одобриха българската позиция за неофициално заседание на Съвета на ЕС за земеделие и рибарство

Настояваме за достатъчен бюджет за гарантиране на сигурност в сектора
Синор.БГ / 04.09.2024 г.
Одобриха българската позиция за неофициално заседание на Съвета на ЕС за земеделие и рибарство

Правителството одобри позицията на България за предстоящото неофициално заседание на Съвета на Европейския съюз по земеделие и рибарство, което ще се проведе от 8 до 10 септември 2024 г. в Будапеща, столицата на Унгария, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет.

На заседанието министрите ще обсъдят темата „Към конкурентоспособна, устойчива на кризи, гъвкава, ориентирана към фермерите и основаваща се на знанието бъдеща Обща селскостопанска политика“. Обсъждането ще се проведе на основа на предварително разпространен документ с въпроси от унгарското председателство.

България счита, че с оглед необходимостта от реално опростяване е необходимо да се осигурят повече възможности на държавите-членки от една страна да планират политиките си до ниво отделен бюджет по интервенция и от друга да могат да използват гъвкаво неусвоените средства по гарантираните бюджети. За да можем да отговорим на непредвидените предизвикателства е необходимо ускоряването на процеса за изменение на националните Стратегически планове за развитие на земеделието и селските райони, включително и по-голяма гъвкавост при синхронизиране между изменените стойности на индикаторите за продукт и междинните цели и целеви стойности.

Необходимо е да се отчитат нарастващите предизвикателства пред земеделието и да се гарантира бюджет в достатъчни размери, който да донесе сигурност в сектора. От съществено значение е да се работи за постигне изравняване в нивата на директните плащания, за да може земеделските стопани в държавите с по-ниски плащания да се чувстват равнопоставени на останалите фермери в ЕС.

Одобриха българската позиция за неофициално заседание на Съвета на ЕС за земеделие и рибарство
4065
 

Последни материали
Виж
До края на октомври
САЩ удължи с 6 месеца дерогацията за Лукойл
ДФЗ
Помощ de minimis за говедовъди: Прием на заявления до 27 април
БАБХ
На границата при Дунав мост са иззети още 328 кг незаконни храни
МОСВ
Големите язовири са пълни до 80 процента от обема си
Ракетната защита против градушки се открива на 15 април
Намаляват износът и вносът
Търговският излишък на храни в ЕС се увеличи до 3.2 млярда евро
Свързани материали
Виж
Заради новости в нормативите
450 служители в земеделието бяха обучени в био и агро-еко интервенциите
Министърът на финансите
Част от цената на горивата за агросектора може да бъде покрита от бюджета
Публикуван е каталогът на изложителите за БАТА АГРО 2026
Сумата може да се увеличи с 200%
Българското земеделие получава от ЕС заради бедствия 7,4 млн. евро
Който спре да произвежда, няма да се върне
Браншовици на среща с Андрей Гюров: Без спешна помощ секторът ще се срине
Дронове, AI и „изкуствен дъжд“: как Китай променя земеделието
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини