Начало » Новини » Света

ЕК смекчава значително изискванията по Зелената сделка

За следващите 3 години
Синор.БГ / 07.03.2024 г.
ЕК смекчава значително изискванията по Зелената сделка

Другата седмица Европейската комисия ще представи нови законодателни предложения за удовлетворяване на исканията на протестиращите фермери, заяви европейският комисар за селското стопанство Януш Войчеховски, цитиран от радиостанция RMF. „Ще бъде предложено значително да се понижи натоварването на фермерите и това ще бъде изгодно за тях”, заяви Войчеховски, който днес представя предложенията в полския сейм (долната камара на парламента на Полша – бел. ред.).

Той уточни, че ЕК ще поеме задължението да не налага през 2024 г. глоби за фермерите, които не се придържат към екологичните и климатичните стандарти, а през 2025-2027 г. настоящиге изисквания по „Зелената сделка” ще бъдат смекчени в значителна степен. „Това ще бъде пакет решения, който трябва да освободи фермерите от всичките им притеснения не толкова относно „Зелената сделка”, а за нейните елементи, включени в Общата селскостопанска политика на Европейския съюз”, отбеляза еврокомисарят.

Сред планираните отстъпки е отказът от задължителното заделяне на 4% от земите за угари, които обаче фермерите ще могат да оставят доброволно. Ще бъдат смекчени и изискванията за сеитбообращението. Освен това ферми с до 10 хектара земи ще бъдат освободени от проверки за съответствие на екологичните изисквания.

ЕК смекчава значително изискванията по Зелената сделка
9022
 

Последни материали
Виж
МЗХ предлага да се удължи срокът за прием на заявления по интервенцията „Инвестиции в земеделските стопанства“
Обзор на зърнения пазар от Софийска стокова борса
Заупени са общо 200 000 тона с доставка в края на юни и началото на юли
Фуражната царевица поскъпна в Южна Корея в частна сделка и на търгове
Скоро трябва да стане ясно и дали ставката за рапицата ще се понижи рязко
Китай премахва митата върху вноса на грах и рапичен шрот от Канада
Отличници са ечемикът и твърдата пшеница, при меката ръстът вече е 10 на сто
Износът на зърно от ЕС нарасна с близо 20 на сто спрямо миналия сезон
Мартенски дни на отворените врати в Оптиком в Добрич и Разград
Свързани материали
Виж
МЗХ предлага да се удължи срокът за прием на заявления по интервенцията „Инвестиции в земеделските стопанства“
Отличници са ечемикът и твърдата пшеница, при меката ръстът вече е 10 на сто
Износът на зърно от ЕС нарасна с близо 20 на сто спрямо миналия сезон
Агрометеорологична прогноза за периода 28 февруари – 6 март 2026 година
Топлото време ще досъбуди есенниците, съществени валежи не се очакват
Искане към служебния екип на МЗХ
НОКА: Крайният срок за инвестиционните проекти да се удължи поне с 15 дни
Аграрно-преработвателният сектор се задъхва
Фермери искат удължаване на сроковете по инвестиционните мерки за 584 млн. евро
Florescence Dorée
Еколози алармират: Бактериална болест по лозята вече е засегнала над 1700 декара
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини