Начало » Новини » Страната

Преведени са 37,4 млн. лева за агроекология в Кампания 2022

ДФЗ
Синор.БГ / 30.03.2023 г.
Преведени са 37,4 млн. лева за агроекология в Кампания 2022

sinor.bg

Късно вчера от фонд „Земеделие“ преведоха  37,4 млн. лв. (37 424 862 лв.) по мярка 10 „Агроекология и климат“ от ПРСР 2014-2020 г. за миналогодишната кампания. Средствата са разпределени на 3 553 земеделски стопани, поели ангажименти по направления „Възстановяване и поддържане на затревени площи с висока природна стойност“ (ВПС-1), „Контрол на почвената ерозия“, „Традиционни практики за сезонна паша на животните“ („Пасторализъм“) и „Опазване на застрашени от изчезване местни породи“.

Според индикативния график на ведомството подпомагането в направление  „Опазване на застрашени от изчезване местни сортове“ ще бъде наредено в периода 10 май - 10 юни.

Подпомагането по мярката е във вид на годишно компенсаторно плащане за земеделски стопани, които доброволно извършват агроекологични практики. Припомняме, че 75 % от средствата се осигуряват от ЕЗФРСР, а 25 % от националния бюджет.

Ставките, по които се извършва оторизацията на средствата, се определят съгласно разпоредбите на чл. 14 от Наредба 7 от 24 февруари 2015 г. за прилагане на мярка 10 „Агроекология и климат“ от ПРСР 2014-2020 година. Плащания се отказват или намаляват съгласно методика, утвърдена със заповед № РД-09-361 от 24.03.2023 г. на министъра на земеделието и храните, обнародвана в „Държавен вестник“ в бр. 28 от 28.03.2023 г.

Фонд „Земеделие“ стриктно спазва заложения индикативен график за превеждане на субсидиите по схемите и мерките на директните плащания за Кампания 2022, уверяват от фонда.

Преведени са 37,4 млн. лева за агроекология в Кампания 2022
9579
 

Последни материали
Виж
Регистрираните доставки за последните 20 години бяха едва 20 000 тона
Износът на пшеница от Казахстан за Алжир надхвърли 100 милиона долара
Как майсторски бе овладян земеделският протест
През седмицата: Голямото пробуждане и надежди за аграрни реформи
С 684 милиона лева бюджет по стратегическия план и оперативни програми
Одобриха 97 местни инициативни групи по подхода ВОМР за 2023-2027 г.
Върху тях се гради конкурентното и екологично отговорно производство
МЗХ съдейства за прилагане на научните достижения за опазване на почвите
Леща по манастирски
Нерегистриран по закона на храните и в лошо хигиенно състояние
Затвориха нерегламентиран цех за производство на хляб в Хасково
Свързани материали
Виж
ДФЗ
Изпратeни са писмата за биофермерство и агроекология, проверете в СЕУ!
Вижте насоките
Подавате заявления за агроекология и биоземеделие до 30 септември
Индикативен график
В отпускарския сезон никой не работи по интервенцията за агроекология
Председател на Националната асоциация на зърнопроизводителите
Проданов: Приемът по агроекология би омекотил натиска с ниските екоставки, но не стана
Писмата за одобрение по агроекологичните и биологични интервенции са достъпни в СЕУ
ДФЗ преведе парите за агроекология и биоземеделие
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини