Начало » Пазари » Зърно

ЕК понижи с още 1,6 милиона тона оценката за реколтата от царевица в ЕС

Прогнозата за износа на пшеница от общността е понижена с 2 милиона тона
Синор.БГ / 29.11.2022 г.
ЕК понижи с още 1,6 милиона тона оценката за реколтата от царевица в ЕС

Експерти на Европейската комисия в редовния си месечен доклад за ноември продължиха да понижават значително оценката си за реколтата от царевица в Европейския съюз през селскостопанския сезон 2022-2023 г., този път с 1,6 млн. тона спрямо прогнозата си през октомври до 53,3 млн. тона. Ако този път се окажат прави, реколтата от царевица в ЕС  ще бъде с близо 20 млн. тона под прибраната през миналия сезон.

Същевременно експертите запазиха предвиждането си за потреблението на царевица в ЕС през сезона на ниво от 77,3 млн. тона при 82 млн. тона през сезон 2021-2022 г. Прогнозата за вноса е увеличена с 1 млн. тона до 23 млн. тона, като през миналия сезон в общността са били внесени едва 16,3 млн. тона царевица.

Запасите в края на настоящия сезон в ЕС се предвижда да намалеят с 4,1 млн. тона спрямо края на миналия до 16,3 млн. тона.

Що се отнася до пшеницата, оценката на експертите на ЕК за реколтата през сезон 2022-2023 г. в ЕС е занижена с 200 хил. тона до 127 млн. тона, което е с 2 млн. тона под прибраната през миналата година. Прогнозата за потреблението на пшеница в общността обаче е увеличена с 1 млн. тона до 97,1 млн. тона, като това означава да надхвърли с 1,4 млн. тона потреблението през миналия сезон.

Експертите са понижили значително предвиждането си за износа на пшеница от ЕС през сезона с 2 млн. тона до 34 млн. тона, но то все още остава доста над изнесените през миналия сезон 29,3 млн. тона. Запасите в края на сезона пък се очакват на нивото на предишния – 15,5 млн. тона.

ЕК понижи с още 1,6 милиона тона оценката за реколтата от царевица в ЕС
8129
 

Последни материали
Виж
Сокът от ряпа „Адана шалгам“ получи защитено географско указание от ЕС
БАБХ
Възможно е да орязват субсидии за безстопанствени животни, предизвикали катастрофи
В землището на Твърдица
Инвеститор вдига 5 ветрогенератора върху 550 декара пасища от държавния фонд
„Магазин за хората“ може да бъде закрит
Сигнали до прокуратурата и проверки на млякото: какво откри МЗХ
МЗХ
Войната в Иран заплашва с ново поскъпване на торовете, мислят се защити
Анализ на МЗХ
Христанов: Меркосур е заплаха за пчеларите, пред изчезване са 450 хиляди семейства
Свързани материали
Виж
В землището на Твърдица
Инвеститор вдига 5 ветрогенератора върху 550 декара пасища от държавния фонд
БАБХ
Близо 200 тона отровни храни и ядки са върнати на границата
Прекъсната е тенденцията към понижение, задържала се няколко години
Производството на свинско във Франция нарасна заедно с поголовието
Отговори от МЗХ
Оставате без обвързана подкрепа, ако заявите субсидии за смесено отглеждане на зеленчуци
ДФЗ
От днес до 11 март подавате инвестиционни проекти по интервенция II.Г.1
Производители и преработватели
Вносът на слънчоглед от Аржентина ще се обсъжда на тристранна среща в МЗХ
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини