Начало » Новини » Света

Украински чиновници вземали подкупи от износители през зърнения коридор

Под прикритието на търговски дружества за консултации и фумигации
Синор.БГ / 18.11.2022 г.
Украински чиновници вземали подкупи от износители през зърнения коридор

Служители на Държавното бюро за разследвания на Украйна под процесуалното ръководство на службата на главния прокурор на страната разобличиха мащабна схема за незаконни такси, получавани от длъжностни лица в подразделението на Украинската държавна служба за безопасността на хранителните продукти и защита на потребителите в Одеска област, съобщиха от пресцентъра на бюрото, цитирани от електронното издание АПК-Информ. „Чиновниците вземали подкупи от юридически лица, осъществяващи износ на зърнени култури през морските пристанища на Одеска област по т. нар. „зърнен коридор”. Всчки, които искали без пречки и бързо да получат фитосанитарен сертификат и останалите разрешителни, трябвало да платят определена сума чрез посредници”, се посочва в съобщението.

В него се уточнява, че за прикриването на незаконните си действия длъжностните лица посочвали търговски дружества, които под формата на „консултации” и „фумигационни услуги” за износителите на зърнени култури от Украйна на практика посредничели при получаването на неполагащите се суми.

В рамките на досъдебното разследване се извършват обиски на работните места и адресите по местоживеене на привлечените към наказателното производство. Освен това вече са иззети финансови средства от незаконната дейност, документи и други предмети и вещи, които ще послужат като доказателство в хода на съдебното разследване. „Планира се вземане на решение за обявяване на подозренията за длъжностните лица, които имат отношение към сделката за приемане на предложения, обещаване или получаване на незаслужена изгода от длъжностно лице. Санкцията по този член предвижда наказание под формата на лишаване от свобода за срок до 10 години с конфискуване на имуществото”, изтъкнаха от бюрото. Оттам добавиха, че разследването по случая с подкупите продължава.

Украински чиновници вземали подкупи от износители през зърнения коридор
11301
 

Последни материали
Виж
Облекчава се подвижното пчеларство
Добри новини за пчеларите: повече пари и по-леки условия по Наредба 8
Бяла върба на 250 години сред 4-те нови защитени вековни дървета в България
Съвети
Внасяне на сняг в оранжерията – полезна практика или риск за реколтата?
Оптимизъм на пазара
Канада и Китай постигнаха споразумение за намаляване на митата при вноса за канадска рапица и рапичен шрот
Нормативни промени
Изтеглят приема по пчеларската програма, с цел по-ранно субсидиране на бранша
Вижте графиците за ГТП на всяка община!
Ценови шок с таксите за земеделска техника – първите прегледи са в Софийско
Свързани материали
Виж
Следвайки цените на суровото масло за износ преди да са поели надолу
Слънчогледът поскъпна с над 20 долара за тон в Украйна за седмица
За задържане на нивата на украинския износ и още възможности за британския бизнес
Украйна и Великобритания запазват още 2 години нулевите мита за яйцата и птичето месо
Доставките за ЕС през миналата година са се сринали с близо 60 на сто
България е втора сред вносителите на захар от Украйна с дял от 14 на сто
Загинал е член на екипажа, поданик на Сирия, а други са пострадали
Руски дронове удариха край Украйна граждански кораби за превоз на зърно
Планирани е покупката на 4500 комплекта от 13 вида зеленчуци
Търсят чрез търг доставчици на зеленчукови семена за селяните в Украйна
Слабите студове в края на декември помогнаха за дозакаляване на растенията
Нищо не заплашва презимуването на есенниците и овошките в Украйна
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини