Начало » Новини » Страната

На 17 ноември посрещаме „Младото Божоле” в София

Предстоящо
Синор.БГ / 11.11.2022 г.
На 17 ноември посрещаме „Младото Божоле” в София

sinor.bg

Френско-българската търговска и индустриална камара организира традиционното посрещане на „Младото Божоле“ в София, което тази година е насрочено за 17 ноември. Всяка година, в третия четвъртък на месец ноември се организира символичното посрещане на първото младо вино „Божоле“ от съответната реколта. И в България тази традиция се прилага вече близо 20 години.

Основна заслуга за провеждането на празника на „Младото Божоле“ през последните години има и Френско-българската търговска и индустриална камара, като целта е да се събере на едно място предприемаческият и политически елит на страната на прием в чест на „Божоле Нуво“.

Празникът ще бъде организиран в зала 3 на НДК от 19,30 часа. Церемонията се провежда под патронажа на негово превъзходителство посланика на Франция в България Жоел Мейер. Партньори на посрещането на „Младото Божоле“ тази есен са „Обединена българска банка”, „Идънред България”, „Спиди”, „Лакталис”, „Джапан Табако Интернешънъл”, „Ер Ликид”, „Рено Нисан България”, „София Франс Ауто”, „Атрадиус”, „Лагардер Травел Ритейл”, „Суфле Агро”, „Инграм Микро”, „Наос България”, „Актемиум Беа Балкан”, „Юропкар България” и „Льосафр България”.

“Денят на Божолето” традиционно се празнува в цял свят, като тържественото представяне започва с фразата Le Beaujolais Nouveau est arrivé! („Новото Божоле дойде !”). Едва след това представяне, според Закона за виното във Франция, може да стартира продажбата му на световния пазар.

На 17 ноември посрещаме „Младото Божоле” в София
6744
 

Последни материали
Виж
Бобовите култури фиксират азота и обогатяват почвата
Не са завършени процедурите за износ на българска пшеница, рапичен шрот и фуражи за Китай
Насоки - втора част
Инвестиционните проекти ще са печеливши при резултат между 65 и 87 точки
Световният пазар на пшеница остава потиснат
До края на 2025 г. ще се платят 100 на сто
Френските фермери получават рекордни аванси по ОСП за 2025 година
Със 150 нови работни места
ЕК одобри гръцка помощ за над 63 млн. евро за хидропонен завод за домати без почва
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини