Начало » Пазари » Маслодайни култури

ЕС се приспособява към недостига на слънчогледово олио

Експерти на FEDIOL отчитат ръст на предлагането на продукта в общността
Синор.БГ / 06.05.2022 г.
ЕС се приспособява към недостига на слънчогледово олио

През последните няколко седмици в държавите-членки на Европейския съюз се отчита увеличаване на предлагането на слънчогледово олио, тъй като производителите се приспособиха към недостига на продукта, внасян от Украйна, както и благодарение на разширяване на доставките му с железопътен и автомобилен транспорт, съобши електронното издание АПК-Информ, като се позова на данни на експерти на Европейската асоциация на производителите на растителни масла (FEDIOL).

Украйна е основен доставчик на слънчогледово олио за страните от ЕС, но нападението на Русия доведе до паническо изкупуване на продукта от потребителите и съответно – до свиване на предлагането.

Трябва да се отбележи, че по данни на експерти на Европейската комисия от началото на настоящия селскостопански сезон страните от ЕС са внесли 1,65 млн. тона слънчогледово олио при 1,5 млн. тона през миналия сезон. От тях Украйна е доставила 1,38 млн. тона.

ЕС се приспособява към недостига на слънчогледово олио
11518
 

Последни материали
Виж
Унгария съкращава срока за подпомагане на млечни крави заради кризата на пазара
За млади хора
МЗХ ще е домакин на исторически турове в 99-годишната сграда
Екип ще разследва схеми
Иван Христанов създава антикорупционен фронт в министерството
Седмичен обзор на зърнените пазари от Софийска стокова борса
По повод Рамадан: Турция отпуска 30 млрд. лири гаранции за земеделски кредити
Двама източиха 95 000 евро от европейските фондове за фалшив обор
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини