Начало » Новини » Страната
19.04.2022 г.

Министерството на земеделието сключи 61 договора със собственици на риболовни кораби и рибари за компенсация на кризата от COVID 19

Министерството на земеделието сключи 61 договора със собственици на риболовни кораби и рибари за компенсация на кризата от COVID 19

Министерството на земеделието сключи 61 договора за компенсации на операторите, занимаващи се със стопански риболов, за пропуснати ползи вследствие на последиците от пандемията от COVID-19. Компенсациите са по втория прием на проекти по  мярка 1.9 „Временно преустановяване на риболовната дейност“  от Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 г. и се предоставят за дните, през които риболовният кораб не е извършвал риболов.

Общата стойност на подписаните договори е 2.25 млн. лв. безвъзмездна финансова помощ (БФП). Разполагаемият бюджет по процедурата се оказа недостатъчен, за да отговори на големия интерес по процедурата – 89 подадени проектни предложения. В тази връзка в списъка с резервните проекти са включени още 20 на обща стойност 679 хил. лв. БФП. Договорите по тях ще бъдат сключени след осигуряване на финансов ресурс по процедурата.

По първия прием по мярката бяха сключени 71 договора на обща стойност 1.81 млн. лв. Извършените плащания са в размер 1.81 млн. лв.

Към момента по Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 г. са подпомогнати общо 215 оператори в сектора - рибари, собственици на риболовни кораби, производители на аквакултури и преработвателни предприятия. Изплатените компенсации по трите извънредни мерки за преодоляване на икономическите последствия от COVID-19 пандемията са общо в размер на 8 млн. лв. безвъзмездна финансова помощ.

Министерството на земеделието сключи 61 договора със собственици на риболовни кораби и рибари за компенсация на кризата от COVID 19
8835
 

Последни материали
Виж
Доставката на партида фуражна бе договорена с частно споразумение
Южнокорейски мелници закупиха на търг хлебна пшеница от САЩ
След като още толкова бяха внесени при мито от 5 на сто само за 6 седмици
Турция въведе безмитна квота от 1 милион тона за внос на царевица
Посетителите ще могат да опитат магарешко и кобилешко сирене
Във Враца за пръв път честват празник на родното сирене и млечни продукти
В язовир във Варненско заловиха нарушител при изваждането на хрилни мрежи
Извадиха поредните 550 метра бракониерски мрежи от бургаско езеро
Техни колеги обаче се отказаха заради субсидията за качествени плодове
Над 600 овощари от Кюстендилско искат обезщетение за измръзнала реколта
За нарушения при съхранение и за продукти без документи за произход
Спряха дейността на 2 обекта в София за търговия с храни на едро
Свързани материали
Виж
Консултативен съвет
Призовават пчеларите да прилагат естествено пашуване
САЩ отпуска спешни 340,6 милиона долара за фермерите пострадали от бедствия
Двугодишен план
ФАО обяви план за 150 млн. долара в подкрепа на засегнатите от войната украински фермери
УС на ДФЗ
Одобрени са помощите за изложения за БФС и за някои животновъдни организации
УС на ДФЗ
Одобрени са 26 млн. лв. държавна помощ за екарисажите, но променят указанията
Арканзас спира газираните напитки и бомбони от помощите за бедни
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини