Начало » Важно за фермера » Гори и екология

За 2 дни в горите са съставени близо 160 акта при извършени над 3200 проверки

Задържани са 11 моторни превозни средства и 13 каруци на бракониери
Синор.БГ / 27.02.2022 г.
За 2 дни в горите са съставени близо 160 акта при извършени над 3200 проверки

Снимка: ИАГ

За 2 дни държавните горски стопанства към държавните горски предприятия са извършили 1744 проверки по чл. 163 от Закона за горите, съобщиха от дирекция „Връзки с обществеността и протокол” в министерството на земеделието, храните и горите. Екипите на държавните горски стопанства са проверили 745 обекта за добив на дървесина, 544 превозни средства, 216 ловци и 269 други лица. Съставени са общо 89 акта за установяване на административни нарушения и наказания по Закона за горите и Закона за лова и опазване на дивеча. Задържани са 245,64 пространствени кубически метра дърва, 4 моторни превозни средства, 8 каруци  и 10 моторни триона, както и 2 броя други инструменти за дърводобив.

От Изпълнителната агенция по горите са осъществени 1544 проверки за нарушения за последните два дни. При тях са съставени 70 акта за нарушения на горското и ловното законодателство. Най-много нарушения са установени при съхранението и превоза на незаконна дървесина, както и за транспортиране на дървесина с превозни средства без GPS-устройства. Проверените обекти, в които постъпва, преработва се и се експедира дървесина, са 218, както и 306 сечища, 516 превозни средства, 25 риболовци и 479 физически лица. Задържани са 16 кубически метра незаконна дървесина, 7 моторни превозни средства, 5 каруци, 3 моторни триона.

Денонощни проверки се осъществяват и на трите постоянни контролни горски пункта в района на регионалната дирекция по горите в Пазарджик. За два дни са проверени 111 превозни средства, транспортиращи дървесина.

От частен дом в Елхово са иззети 11 ловни трофеи от сърна и благороден елен с незаконен произход. Акцията на служителите от регионалната дирекция по горите в Сливен и държавното горско стопанство” Елхово”, проведена съвместно с районното управление на министерството на вътрешните работи в Елхово е приключила с 11 акта по Закона за лова и опазване на дивеча.

За 2 дни в горите са съставени близо 160 акта при извършени над 3200 проверки
7510
 

Последни материали
Виж
ЕК твърди, че ще е добро и за фермерите
Временното споразумение с Меркосур влиза в сила от 1 май
Фонд Земеделие
От 4 май започва прием на заявления за хуманно отношение към свинете
Зърнените пазари навлизат в период на екстремална ценова волатилност
Пшеницата в Чикаго достигна двугодишния ценови връх
ДФЗ
Срокът за плащане по ПВУ се удължава до 5 май заради проблеми с ИСУН
Проверки на БАБХ
Тонове нелегални торове и препарати, съхранявани от холдинг във Вардим, ще бъдат разследвани от ДАНС и митниците
Засушаването от март в централна, северна и източна Европа е притеснително
Повишиха прогнозата за добивите от есенниците в ЕС през годината
Свързани материали
Виж
Временна държавна помощ
ЕК позволи фермерите да получат до 70% компенсации за скъпите горива и торове
Копа-Коджека и водещи организации: ЕС да заложи на биогоривата
Франция увеличава помощта за фермерите заради скъпите горива
Скок в цените на горивата и торовете в Германия – какво означава за фермерите
Среща в Министерството на икономиката и индустрията
Три министерства обмислят помощ за фермерите, резултат ще има следващата седмица
Румънските фермери са в тежка криза и искат спешна намеса от държавата и ЕС
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини