Начало » Новини » Страната
03.02.2022 г.

Отпускат се 12,5 млн. лв. за одобрени проекти по инвестиционните схеми

Отпускат се 12,5 млн. лв. за одобрени проекти по инвестиционните схеми

Управителният съвет на Държавен фонд „Земеделие” одобри финансов ресурс в размер на общо 12,5 млн. лева по инвестиционни схеми за държавни помощи за 2022 г.

10 млн. лева са предвидени за схемата за държавна помощ „Помощ за инвестиции в материални активи в земеделски стопанства, свързани с първично производство на растениевъдна земеделска продукция“. Със средствата ще бъдат финансирани поетите ангажименти по сключени договори от предходни приеми, както и одобрените проекти от предстоящия нов прием за 2022 г. по схемата.

По схемата за държавна помощ „Инвестиции за закупуване на съоръжения за добив и съхранение на сурово мляко и съоръжения за изхранване на новородени животни с мляко” се разпределят 2,5 млн. лева. С този ресурс ще бъдат финансирани поетите ангажименти по сключени договори от предходни приеми, а остатъкът може да се използва за изплащане на държавната помощ за реализирани проекти от предстоящия нов прием за 2022 г.

Предстои ДФ „Земеделие“, съвместно с компетентните дирекции в МЗм, да изготви указания за предоставяне на помощите, които министърът на земеделието трябва да утвърди.

Отпускат се 12,5 млн. лв. за одобрени проекти по инвестиционните схеми
10131
 

Последни материали
Виж
ДФЗ отваря втори прием по четири интервенции за лозари за 2025 година
България притежава утвърдени традиции в създаването на автентични занаятчийски продукти, които са национално богатство
За детски заведения в общината
Свищов пусна поръчка за доставки на над 65 хил. тона пресни плодове и зеленчуци
Слабият внос допринася за повишаване на риска от недостиг на вътрешния пазар
Египет не успява да изкупи планираните количества пшеница от местните фермери
ПВУ
Историческо събитие: На 3 юли пускат отсечката от Мездра до Ботевград
Валутните колебания и поскъпването на петрола са в основата на ръста
Цените на слънчогледа и нерафинираното масло се повишават в Украйна
Свързани материали
Виж
ДФЗ отваря втори прием по четири интервенции за лозари за 2025 година
През 2025 г.
Пуска се втори прием на проекти по лозаро-винарската програма
Средствата са разпределени между 10 576 земеделски стопани
ДФЗ изплати 43, 5 млн. лева по НАТУРА 2000
ДФЗ преведе общо 770 хил. лева по схемата
182 земеделски стопани получиха плащания за поддържане и подобряване на биоразнообразието в горските екосистеми
Близо 1,4 млн. лева за борба с теления червей са преведени по сметките на картофопроизводителите
ДФЗ преведе 11,6 млн. лева на 4 512 кандидата по Еко схемата за трайни насаждения
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини