Начало » Новини » Страната

128 проекта от целевия прием по подмярка 6.3 продължават на следващ етап

ДФЗ
Синор.БГ / 02.11.2021 г.
128 проекта от целевия прием по подмярка 6.3 продължават на следващ етап

Държавен фонд „Земеделие“ – Разплащателна агенция (ДФЗ – РА) приключи оценката за административно съответствие и допустимост на 197 проектни предложения по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства“ от  Програма за развитие на селските райони (ПРСР 2014-2020 г.). Инвестиционните предложения на кандидатите са подадени по процедура чрез подбор № BG06RDNP001- 6.008  чрез ИСУН 2020.

Последният прием по подмярка 6.3 беше целеви – насочен към развитието и укрепването на малки земеделски стопанства в сектор „Животновъдство“. Приоритет беше даден на фермери, които имат регистрирани животновъдни обекти за дребни преживни животни, свине или птици с по-голям брой животни към датата на подаване на проекта. Стопаните трябваше да са отглеждали животни, които са били унищожени в следствие на заболяване от Африканска чума по свинете, Чума по дребните преживни животни и Инфлуенца (грип) по птиците.

Допустими за одобрение са проекти на фермери – физически лица, еднолични търговци, ЕООД, при които над 50 % от икономическия размер на стопанството, измерен в СПО се сформира от свине, овце, кози и птици. Икономическият размер на стопанството може да бъде доказан и преди момента на настъпване на природното бедствие или усложнена епизоотична обстановка (само за посочените животни), в случай, че земеделското стопанство е било пряко засегнато от съответното събитие.

При приема бяха подадени за разглеждане общо 197 проекта, от тях 128 преминават на последващ етап – техническа и финансова оценка. 55 проекта не преминават на последващ етап, а останалите са оттеглени.

На интернет страницата на ДФ „Земеделие“ е публикуван списък с проектите, които не преминават на последващ етап – техническа и финансова оценка.

ДФ „Земеделие” – Разплащателна агенция ще изпрати предложенията за отказ на кандидатите и чрез ИСУН 2020. В едноседмичен срок след получаването им, кандидатите могат да подадат възраженията си пред изпълнителния директор на ДФЗ – РА чрез ИСУН.

След приключване на процедурата по обжалване, допустимите проектни предложения ще преминат на последващ етап.

Техническата и финансова оценка се извършва само за проектните предложения, които са преминали успешно оценка на административно съответствие и допустимост. След приключване на етап техническа и финансова оценка кандидатите, чиито проектни предложения са одобрени за финансиране, ще бъдат поканени за подписване на административни договори.

Припомняме, че общият размер на средствата, които могат да бъдат предоставени по процедурата за всички одобрени проектни предложения, възлиза на над 11,7 млн. лв. Финансовата помощ за един кандидат по подмярка 6.3 процедура чрез подбор № BG06RDNP001-6.008  е безвъзмездна и е до левовата равностойност на 15 000 евро, разпределена на два транша. Първото плащане е в размер на левовата равностойност на 10 000 евро и се извършва след сключване на договора между бенефициера и ДФЗ – РА. Второто плащане, в размер на левовата равностойност на 5 000 евро, се превежда след проверка на ДФЗ – РА и след като се установи коректното изпълнение на бизнес плана.

128 проекта от целевия прием по подмярка 6.3 продължават на следващ етап
8064
 

Последни материали
Виж
Зам.-министър Янчев се включи
В Пловдив започна празникът Дефиле на младото вино
Становища и по проектобюджета
БАК очерта напояването, поземлената реформа и законодателството в основните си приоритети
Засилва се фискалния контрол
Тържища и складове за плодове и зеленчуци са в плановете на НАП
Проблем, около който бизнесът се обедини
Новите такси на БАБХ – услуга или скрит данък, пита агробизнесът
Заради обилната реколта и слабите доставки за чужбина от началото на сезона
В Украйна няма да налагат ограничения върху износа на пшеница
Агрометеорологична прогноза за периода 21-27 ноември 2025 година
И значително по-студеното време няма да спре вегетацията на есенниците
Свързани материали
Виж
Само четири държави в ЕС са без забележки
Втора година Разплащателната ни агенция е без грешки, установи Европейската сметна палата
Чиновници от Румънската разплащателна агенция прибрали 92% от субсидиите на малограмотни фермери
До 14 ноември лозарите заявяват помощ за борба с вредителите
С 30 млн. евро се увеличава бюджета по направление „Инвестиции в технологична и екологична модернизация“
ДФЗ преведе помоща за шарка по овцете и козите
Проектобюджет 2026 г.
За издръжка на персонала на МЗХ и ДФЗ заедно държавата плаща по над 1 милион лева на ден
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини