Начало » Важно за фермера » Гори и екология

Спряха дейността на 2 склада за дървесина в Ловешко заради нарушения

Задържани са 4 каруци с конете на бракониери в горите
Синор.БГ / 08.11.2020 г.
Спряха дейността на 2 склада за дървесина в Ловешко заради нарушения

Продължават засилените проверки на екипи на Изпълнителна агенция по горите (ИАГ) и регионалните дирекции по горите (РДГ) за извършване на нерегламентирани дейности в горските територии с висока концентрация на нарушения в страната, съобщиха от пресцентъра на ведомството, твърдят от „Фокус”. За 2 дни екипи на ИАГ, РДГ-София и РДГ-Берковица са провели акция на територията на област Ловеч в землищата на Луковит и Угърчин. Проверяващите са съставили 15 акта за нарушения на Закона за горите.

Като най-често срещано нарушение в обектите за съхранение и преработка на дървесина горските служители констатират липсата или неработеща система за видеонаблюдение, както и нерегламентирани входове за доставка на дървесина. Съставени са 3 акта за допуснати нарушения, като в два от обектите  дейността е спряна.

Нарушения са констатирани при проверка на моторни превозни средства, превозващи дървесина без превозен билет и контролна горска марка. Проверяващите са санкционирали 5 товарни автомобила без монтирани GPS устройства за проследяване.

Горските служители са спрели дейността в едно сечище на физическо лице, където са установили маркиране в нарушение на законовите  изисквания. За други две насаждения са започнати административно-наказателни производства, като предстои сезиране на компетентната прокуратура.

Проверяващите са задържали четирима системни нарушители в момент на извършване на незаконна сеч в държавна горска територия. Задържани са 3 бензиномоторни триона, 4 каруци и конете на бракониерите. Със съдействието на органите на полицията е установена самоличността на нарушителите.

„Предотвратяването на незаконните дейности може да стане само със съвместни усилия на всички горски структури в страната, така че нашите усилия ще бъдат насочени към мобилизиране на всички екипи и съвместни действия на горските стопанства и  регионалните дирекции по места, със съдействието на местното население и органите на МВР“, коментира инж. Росен Райчев, директор на дирекция „Контрол на горските територии“ в ИАГ.

Спряха дейността на 2 склада за дървесина в Ловешко заради нарушения
13151
 

Последни материали
Виж
От НАП разясняват промените в осигурителния доход и пенсиите, в сила от 1 август
Полските фермери настояват за строг контрол върху транзита
Поляците се страхуват от повторение на зърнената криза заради транзитните потоци от Украйна
Площите и цените на царевица са надолу
Рапицата се оказва най-печелившата култура при есенниците
Забележки към служебния министър Христанов
Стари гори се оказали на пътя на автомагистрала „Струма“, Абровски решил проблема
Средствата са от бюджет 2026 г.
Кабинетът одобри над 1 млрд. евро за инвестициите в общините за проекти, одобрени през 2025 г.
Решения на МС
Съкращения в две министерства и нова агенция за европейските фондове
Свързани материали
Виж
Директорът на ДГС-Ловеч поема РДГ-Ловеч, в горското е назначен нов
Извършиха рокада в управлението на горските институции в Ловешко
Благодарение на обилните валежи и липсата на суша в началото на лятото
В Ловешко и Монтанско отчитат ръст на добивите от пшеницата и ечемика
Ловеч дава старт на „Златна жътва 2026“ с представители на властта и земеделския сектор
Очаква се разрешение за изграждане на карантинен двор за едър дивеч
Ловно дружество в Ловешко се похвали с разселени над 50 елена лопатари
Разширени са и засетите площи с всяка от трите култури
В Ловешко отчитат ръст на добивите от пшеница, ечемик и рапица
Инж. Никола Василев е инициатор за първите организирани залесявания по склоновете на Стара планина
Лесовъди и залесители в Ловеч бяха почетени с паметна плоча на парковата алея "Баш бунар"
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини