Начало » Важно за фермера » Животновъдство

От 18 август до 30 октомври се кандидатства с проекти за покупка на свине, птици и овце, унищожени от зарази

Мярка 5,2 от ПРСР
Синор.БГ / 18.08.2020 г.
От 18 август до 30 октомври се кандидатства с проекти за покупка на свине, птици и овце, унищожени от зарази

sinor

От днес започва приемът на проекти по подмярка 5.2 „Инвестиции за възстановяване на потенциала на земеделските земи и на селскостопанския производствен потенциал, нарушени от природни бедствия, неблагоприятни климатични явления и катастрофични събития“ от Програма за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г., съобщиха от министерството на земеделието. Крайният срок за подаване на проектни предложения по подмярката е 20 октомври 2020 г.

Бюджетът по процедурата надхвърля 15,6 млн. лв. и се дава за възстановяване на щетите от остро заразни заболявания по свинете, дребните преживни животни /овце и кози/ и птиците.

Максималният размер на финансовата помощ за един проект е близо 2 млн. лева, като няма изискване за минимален размер.

Средствата по тази мярка са изцяло насочени към сектор „Животновъдство“, където заради засилената опасност от зарази по стадата фермерите трябва да повишават биосигурността в стопанствата. Финансирането се отпуска на свиневъдни, птицевъдни, козевъдни и овцевъдни стопанства, за да преодолеят неблагоприятните икономически последици.

Допустими са разходи за покупка на животни, предназначени за възстановяване на популацията и за общи разходи, свързани с консултантски услуги по подготовка на проекта.

За  безвъзмездна финансова помощ могат да кандидатстват регистрирани земеделски стопани, които са собственици са или ползватели на животновъдни обекти, регистрирани по реда на чл. 137 от Закона за ветеринарномедицинската дейност, и са засегнати от силно заразна болест, довела до унищожаване на животни.

Мерките от ПРСР за животновъдите

Проектните предложения се подават от кандидатите чрез Информационната система за управление и наблюдение на средствата 2020, на следния интернет адрес: http://eumis2020.government.bg/.

Кандидатите могат да се възползват от услугите на Националната служба за съвети в земеделието, която ще им окаже безвъзмездна подкрепа при подготовката на документите, необходими за участие в подмярката.

 

От 18 август до 30 октомври се кандидатства с проекти за покупка на свине, птици и овце, унищожени от зарази
34939
 

Последни материали
Виж
Министерството на земеделието на САЩ отмени заседание на Комитета за зърнени инспекции
Франция повишава нивото на риск от птичи грип след нови огнища
Първото подпомагане през 2025 г.
ДФЗ отпуска над 45,6 млн. лева помощи за говеда, биволи, овце и кози
Работещите по места
С мирен протест чиновници от ДФЗ искат 30% увеличение на заплатите
Кампания
От WWF ще инструктират хората как да се държат, ако видят мечки в гората
Министърът отговаря
Магазин за хората ЕАД ще залага на онлайн продажби, както и В2В търговия
Свързани материали
Виж
Полезни съвети
Краставиците са особено чувствителни към своите предшественици
Тревоги
Нови изпитания пред овощарите: студ, суша и болести застрашават реколтата
В областта няма огнища на шарка и син език, но контролът е засилен
Суша и болести докараха животновъди в Монтанско до ръба на оцеляването
Работна група ще търси решения за справяне със заразните болести по животните в България, Гърция и Румъния
БАБХ
Къде какви болести и вредители са открити в посевите към 7 юли?
Народно лечение
Содата помага срещу брашнеста мана по краставиците
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини