Начало » Важно за фермера » Животновъдство

От 15 юли започва прием по схемата за „Инвестиции за изграждане на кланични пунктове“ за 2020 г.

Синор.БГ / 30.06.2020 г.
От 15 юли започва прием по схемата за „Инвестиции за изграждане на кланични пунктове“ за 2020 г.

Животновъдите ще могат да кандидатстват за подпомагане по нова схема за държавна помощ „Инвестиции за изграждане на кланични пунктове“. Документи ще се приемат в Областните дирекции на ДФ „Земеделие“ по място на осъществяване на дейността по проекта от 15 юли до 31 юли 2020 г.

По схемата се възстановяват до 50% от извършените разходите за инвестиции, като максималният размер на помощта е в размер до 90 000 лева. Подпомагането се предоставя под формата на капиталова субсидия за покриване на част от разходите за изграждане на стационарни кланични пунктове и/или за закупуване на мобилни такива за добив и транжиране на месо от собствени едри преживни животни и/или дребни преживни животни. Средствата ще се изплащат по банкова сметка на кандидата след доказване на целевото изпълнение на инвестицията.

Определеният от УС на ДФ „Земеделие“ бюджет на помощта за 2020 г. е в размер на 2,5 млн. лв., който ще се разпределя до изчерпването му по реда на кандидатстване.

Целта на държавната помощ е да стимулира земеделските стопани да направят инвестиции за подобряване на общата производителност и устойчивост на стопанствата си и по-специално - да намалят производствените разходи или подобряване и пренасочване на производството.

Кандидати по схемата могат да бъдат земеделски стопани, регистрирани по реда на Наредба № 3 от 29 януари 1999 г. за период от най-малко 3 години назад, считано от датата на кандидатстване, с дейност по отглеждане на ЕПЖ и/или ДПЖ, както и организации и групи производители, признати със заповед на министъра на земеделието, храните и горите. Указанията за прилагане на схемата за държавната помощ и документите към нея са публикувани на интернет страницата на ДФ „Земеделие“.

От 15 юли започва прием по схемата за „Инвестиции за изграждане на кланични пунктове“ за 2020 г.
17377
 

Последни материали
Виж
Най-много средства са съкратени от прякото финансиране и напояването
Украйна оряза помощи за фермерите заради вноска във възстановителен фонд
Доста по-евтино спрямо предишния търг, но цените са сравними с последния в Тунис
Алжир закупи на международен търг поне 500 000 тона твърда пшеница
Потомци на беломорските българи предават магията през поколенията
Все повече млади хора вземат присърце коледарския обичай в Кърджали
Нашите Коледни пожелания
Честито Рождество Христово, фермери!
Коледарите не само пеят и наричат за здраве, но и танцуват буенек
В Ямболско продължават да пазят традициите за Бъдни вечер и Рождество
Сривът е с 23 на сто на месечна база и с 85 на сто на годишна до 4-19 цента килото
Зелето в Украйна вече се продава почти без пари
Свързани материали
Виж
Промени в Стратегическия план
Животновъдите на среща с министър Вътев
САЩ отпускат безвъзмезни 59 милиона долара на пет кланници
Заради проблемите с коронавируса и африканската чума по свинете
Милион прасета не могат да се доредят до кланиците в Германия
Миналогодишните нива вече са надхвърлени
Производството на месо в САЩ загърби коронакризата
Европейско етикетиране
Визия за ОСП след 2020 година
По схемата се възстановяват до 50% от извършените разходи
До 30 септември се удължава срокът за прием по схемата за инвестиции в кланиците
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини