Начало » Важно за фермера » Гори и екология
02.11.2019 г.

Задържаха 4 каруци с незаконно добити дърва за огрев в Североизточна България

Само за седмица
Задържаха 4 каруци с незаконно добити дърва за огрев в Североизточна България

През миналата седмица горски инспектори от Североизточното държавно предприятие са задържали 24 пространствени кубически метра дърва за огрев, 4 каруци и инструменти за дърводобив, става ясно от съобщение, публикувано на официалния уебсайт на търговското дружество. През периода служители от 18 стопанства на предприятието са извършили общо 1237 проверки. От тях 231 са в обекти за добив на дървесина, 315 са на превозни средства, 607 на ловци, 2 на риболовци и 82 на физически лица, които са извършвали различни дейности в горските територии.  За нарушения са съставени 21 акта и 2 протокола.

Две каруци и два пространствени кубически метра дърва за огрев, незаконно добити от горските територии на Държавното горско стопанство „Варна”, са конфискували служители на териториалното поделение. На бракониерите са съставени 4 акта по Закона за горите.

Каруца с четири кубика дърва са задържали горските от Държавното ловно стопанство „Балчик”. На нарушителите са съставени четири акта. 44 са проверките през седмицата в стопанството.

Каруца, инструменти за дърводобив и един кубик дърва за огрев са конфискували от нарушители през миналата седмица служители на ДЛС-Шерба. За незаконната сеч са издадени два акта.

186 са проверките за периода 21-28.10.2019 г. на територията на ДГС-Генерал Тошево. Проверяващите са съставили 8 акта и 1 констативен протокол за различни нарушения установени по време на обходите в горите. Задържани са 7 пространствени кубически метра дърва за огрев.

Още 3 акта за различни нарушения е съставил мобилният екип на ДГС-Провадия по време на проверки в горските територии и обекти за дърводобив.

С началото на отоплителният сезон зачестяват нарушенията в горските територии, констатират от СИДП и призовават гражданите, които станат свидетели на бракониерски набези в гората, да подадат сигнал на телефон 112.

Задържаха 4 каруци с незаконно добити дърва за огрев в Североизточна България
13688
 

Последни материали
Виж
Вносителите се възползваха от спада на цените на соята и царевицата
И без активно търсене от Китай износът на зърно и маслодайни култури от САЩ расте
Кукери, гайдари и фолклорни танци ще веселят жителите и гостите на града
Дионисиево шествие в центъра на Пловдив възвестява началото на Винария 2025
Изтекли данни от проекта за визията за ОСП след 2028 г.
Директните плащания остават, фермерите – с голяма свобода за избор на екосхемите
Полезни съвети
Защо се появява мухъл върху почвата на разсада и как да го отстраним
С участието на свиневъди и учени от Тракийския университет в Стара Загора
Обсъдиха състоянието и перспективите пред свиневъдния бранш у нас
Производителите на грозде и вино са получили 31 милиона лева субсидии за година
Регистрираните винарски изби в България вече са 362
Свързани материали
Виж
При недостиг ограничават продажбите до 5 кубика за подсигуряване на всички на първо време
Над 130 000 кубика дърва са доставени по домовете в североизточна България
Направо не е за вярване
В североизточна България отчетоха цяла седмица без нарушения в горите
Според съобщение на официалния уебсайт на СИДП
В Североизточна България вече бракониерите ловят горски и полицаи
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини