Начало » Новини » Интервю

Бозуков: Чиновници от агроведомството си докарвали министерски заплати

Синор.БГ / 13.03.2017 г.

sinor.bg

Странни схеми за облагодетелстване на ниските нива в администрацията са открити при проверките в министерството на земеделието при управлението на Десислава Танева. Стигало се дотам дребни чиновници да си докарват по две заплати, доста над министерската. Това съобщи в интервю за телевизия Bit министърът на земеделието Христо Бозуков, представяйки резултатите от проверките, направени през последния месец във ведомството. Подробности от тези инспекции ще бъдат изнесени на специална пресконференция тази седмица, съобщи още министърът.

Държавни чиновници по места сключвали граждански договори с други държавни агенции и служби от системата на Министерството на земеделието и храните (МЗХ) уж за извършени услуги и така си докарвали високите заплати. Подобни сигнали се проверяват в момента в Пловдивско, обясни още Бозуков.

Той изрази и искреното си възмущение от сегашната предизборна кампания, при която „предишното ръководство на агроведомството събира земеделците и им обещава светло бъдеще”, докато в същото време именно това ръководство е забъркало кашата със спирането на парите за агроекология и биоземеделие.

Проблемът с минималния бюджет по двете мерки възникна още през 2015 година, когато със заповед на министър Танева е разпоредено да се ограничи приемът на нови биоземеделци поради липсата на средства. Въпреки това сертификацията е продължила, припомни Бозуков.

Затова и служебният министър обяви, че няма да има субсидии за новорегистрирани земеделци, докато не бъдат преразгледани всички мерки по селската програма.

До 2020 г. трябва да се намерят още 300 млн. евро за двете мерки 10 и 11 „Агроекология иклимат” и „Биоземеделие”, като тази задача е възложена на дирекцията за селските райони, ръководена от Антон Аспарухов. Бозуков обясни, че на този етап няма да отстранява Аспарухов от поста въпреки опитите за искане на неговата оставка, тъй като „нисшите чиновници не са били виновни за изчерпване на бюджета по тези мерки, те само са изпълнявали нарежданията, които са им поставяни отгоре”, обясни още служебният министър.  

Бозуков: Чиновници от агроведомството си докарвали министерски заплати
29138
 

Последни материали
Виж
Спад при животните за угояване за сметка на прасенцата и женските за разплод
Броят на свинефермите в Германия намалява при ръст на поголовието
Рискове има за рапицата и ечемика в южните области без снежна покривка
Есенниците в Украйна зимуват в напълно удовлетворителна обстановка
При над 81 000 проверки са заловени 840 кубика незаконна дървесина
В обхвата на ЮЦДП са задържани 4 МПС и 18 каруци за година
Решение на УС на НАЗ
Браншът ще изисква национална програма в защита от Меркосур, независимо кой е следващият кабинет
Полезни съвети
Сенчеста зеленчукова градина – избор и грижи
При над 700 инспекции са съставени 16 АУАН и са издадени 57 предписания
Затвориха нерегистриран обект по закона за храните при проверки в зимните курорти
Свързани материали
Виж
Размерът им ще се посочва в обявите за работа
Нова директива на ЕС ще изсветли заплатите у нас през 2026 г.
Какви дрехи можеш да си купиш за 250 лв.?
КСНБ моли за увеличаване с 10% на заплатите в БАБХ и за повече пари за облекло
Националната федерация „Земеделие и горско стопанство“ към „Подкрепа“
Протест на нископлатените служители в земеделието пред Триъгълника на властта
В проектобюджета да се заложат 59 милиона евро
В земеделието са в протестна готовност с искане за по-високи заплати през 2026 година
Работещите по места
С мирен протест чиновници от ДФЗ искат 30% увеличение на заплатите
На брифинг
За заплати са платени с 3,7 млрд. лв.повече, няма бедни, каза шефът на бюджета
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини