Начало » Новини » Страната
08.04.2025 г.

БАБХ: Агнешкото задължително да се продава със страна на произход

БАБХ: Агнешкото задължително да се продава със страна на произход

Във връзка с наближаващите празници Великден и Гергьовден, с цел осигуряване на сигурно и безпроблемно пазаруване, БАБХ връчва предписания на всички бизнес оператори, които добиват и предлагат агнешко месо.

Охладено месо ще се предлага неопаковано от хладилните витрини на търговците като цели трупчета, четвъртини и третини, които задължително ще носят здравна маркировка, поставена от производителя - със син цвят за месото с произход България и червен цвят – за произход, различен от българския. На мястото на предлагане трябва да е обявена страната на произход.

Допустимо е и предлагане на  размразено месо. То може да се продава до краен потребител само предварително опаковано в потребителска опаковка и етикетирано. На етикета наименованието на храната се придружава от обозначението „РАЗМРАЗЕНО“. Задължително трябва да е посочена страната на произход и срок на годност, определен от оператора, извършил размразяването.

Всички усилия на БАБХ са насочени към повишаване информираността на потребителите, за да могат да направят своя избор. Апелираме потребителите да изискват от търговците необходимата им информация.

При съмнения за нередности всеки потребител може да подаде сигнал на горещата телефонна линия на БАБХ 0700 12 299 или през контактната форма на официалния сайт на Агенцията.

БАБХ: Агнешкото задължително да се продава със страна на произход
3331
 

Последни материали
Виж
Между обещаното и реалното
И без таван на търговските надценки фермерите могат да бъдат защитени
Месец преди изтичането на срока на действие на преференциите за Украйна
Осем асоциации на европейските фермери и производители искат ограничаване на вноса от Украйна
ЕП гласува резолюция за визията на МФР
Държавите членки трябва да внасят повече от 1% от БВП в бюджета на ЕС след 2027 г.
Основни правила за засаждане на пипера на открито
Най-много се пада на глава от населението в Кипър и Ирландия
Потреблението на месо в ЕС нарасна за пръв път от 5 години
Приходите от доставките за чужбина гонят 2 милиарда долара
Ръстът в износа на лешници от Турция забавя темпо
Свързани материали
Виж
Европа е изправена пред най-тежката епидемия от шап от началото на века
Доклад на Синор.БГ
Какво се случи в земеделието през седмицата
В справка, поискана от депутати, агенцията посочи почти три пъти по-голям брой на овцете и козите у нас
След публикация на Синор.БГ БАБХ се поправи и извини
БАБХ провежда информационна кампания за земеделски стопани за черната златка
Продължават с обсъждането на мерки за безстопанствените животни на пътя
Откакто България е в Шенген се внасят повече животни с неясен произход
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини