Начало » Новини » Страната

Глоба за търговския обект, продал пържолата с игла в София

Синор.БГ / 07.12.2019 г.
Глоба за търговския обект, продал пържолата с игла в София

Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) ще наложи административно наказание съгласно Закона за храните на търговския обект в София, продал свинската пържола с игла, за допусната опасна храна на пазара, съобщиха от агенцията.

Агенцията провери всички обекти, през които е преминало месото от кланицата, в която са заклани свинете, предприятието, където трупното месо е транжирано на едри разфасовки и търговския обект, в чиято транжорна едрата разфасовка е нарязана под формата на пържоли и реализирана до краен потребител. Никъде не са открити видими признаци за наличие на чуждо тяло.

Установено е, че свинското месо не е претърпяло допълнителна обработка (като например осоляване, мариноване, шприцоване, тумблиране и др.), а е предлагано като прясноохладена разфасовка. Технологията на добив и обработка на месото за производство на месни разфасовки (пържоли) не предполага използването на каквито и да е инжекционни пособия, в това число и игли. 

Поради тази причина агенцията определя този случай като случаен инцидент, вероятно при ветеринарномедицинска манипулация на съответното животно.

В БАБХ не са постъпвали други подобни сигнали. Предприети са мерки за по-стриктно изпълнение на задълженията на всички ангажирани по веригата за недопускане на подобни инциденти в бъдеще.

Глоба за търговския обект, продал пържолата с игла в София
13396
 

Последни материали
Виж
Браншът иска защита
До жътва в складовете ще останат 1,2 милиона тона непродадена пшеница
Закупени са планираните 12 000 тона с доставка между 27 април и 22 май
Нерафинираното слънчогледово масло поскъпна на търга за внос в Турция
БАБХ
Още половин тон храни са задържани на границата при Капитан Андреево
Началото на сезона
Държавата увеличава заплатите в ключовата за фермерите агенция за борба с градушките
Турция изплаща днес 370 млн. евро агросубсидии към фермерите
Сърбия отпуска субсидии за животни през 2026 г. – до 470 евро на глава
Свързани материали
Виж
Бургерите оцеляха
Евродепутати изпратиха пържолите и бекона с растителен произход в историята
Пържоли с кисело зеле
Пуешки пържолки с гъби и сметана – идеални за уикенд вечеря
Пържоли по унгарски
Панирани пържоли
Лесно и вкусно
Задушени пържоли с бира
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини